YAKADAN BAŞLAMALI BAYAN KAZAK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü yakadan başlamalı bayan kazak modeli yapımı

Bayanlar için harika bir kazak modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Şiş örgüsü ile yapılan yakadan başlamalı bayan kazak modeli bu senenin modasına uygun olan çok şık bir tasarım olmuş. Bu kazağın detaylı yapım aşaması aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bayan kazak modelleri için sizlere her zaman yeni örnekler bulmaya devam ediyorum. Bugün göstereceğim kazak modeli genç kızların hoşuna gidebilecek bir tasarım olmuş. Örgü işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu kazak modelini yapabilir .Videoda detaylı bir anlatım yapıldığı için model yapımını kısa sürede öğrenip önümüzdeki günlerde kullanmak için kendinize veya kızınıza harika bir kazak yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü bayan kazak modeli için burada Gazal Rakcnrool markalı ip kullanılmış. Siz bu kazak modelini yapmak isterseniz videoda verilen ip detaylarına dikkat ederek uygun ipleri belirleyebilirsiniz. Burada yapılan kazak modeli 38 bedene uygun olarak yapılmış. Siz daha farklı 1 beden için yapmak isterseniz videodaki anlatımdan kazağı büyütmek için yapılması gereken detayları öğrenebilirsiniz. Şiş olarak 4 milimetrelik şiş misinalı şiş kullanılmış kazak dökümlü bir şekilde yapılıyor. burada olduğu gibi bir kazak modeli yapmak istiyorsanız eliniz sıkı ise şiş numaranızı büyütebilirsiniz.

Kazak modeli yapımına yaka kısmından başlanıyor. İlmek alındıktan sonra burgu modeli yapılarak yaka kısmı yapılmış daha sonra artırmalar yapılarak beden kısmına geçilmiş. Burada düz bir örgü modeli kullanılmış kullanılan ip renk geçişleri olduğu için daha sade bir model tercih edilmiş. Kazağın kolları dirsek altına kadar örülmüş kol uçlarında yine burgu modeli kullanılmış ve bu şekilde daha şık bir görünüm elde edilmiş.

Yakadan başlamalı bayan kazak modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCC9omOc20rUFFXRg3_YET7g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu