VİRÜS ŞAL YAPIMI

Virüs model şal yapımı

Şal modelleri içerisinde benimde çok beğendiğim bir şal modelini bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Virüs şal modeli gösterişli şık bir model. Hem günlük kullanıma uygun hem de farklı renklerde ipler ile örüldüğünde de çeyizler içerisine eklenecek şık bir model.VİRÜS ŞAL YAPIMI

Virüs şal modeli üçgen şeklinde bir şal. Şal üçgenin orta kısmından örülmeye başlanıyor ve her sırada yapılan arttırma ile giderek büyüyor. Tığ ile işlenen bu şal modelini tığ ile örgü örmeyi bilen herkes kolaylıkla yapabilir. Önemli olan nerelerde arttırmalar yapılacağını, sıraların nasıl ilerleyeceğini öğrenmek. Ondan sonrasında eliniz alışır ve ortaya harika bir şal modeli çıkar.

Virüs şal modeli yapımı için renk geçişleri olan batik bir ip kullanılmış. Alize markasının angora şal ipi bu ip. Tığ olarak 5 numara tığ kullanılmış. Bu şal modelini istediğiniz renkte ipler ile yapabilirsiniz. Krem rengi ip ile çok şık bir şal olacaktır. Bu şekilde çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Virüs şal modeli yapımı ilk başlarda size zor gelebilir. Modele ilk baktığınız zaman modelin yapılışının zor olduğunu düşünebilirsiniz. Ama videoda çok güzel bir anlatım yapılmış. Her sırada yapılması gereken detaylar hakkında, işlemeler sırasındaki sayılar hakkında çok detaylı bilgiler veriliyor. Buradaki bilgiler sayesinde modelin yapımını kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Virüs şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.