VİRÜS MODELİ İLE BEBEK BATTANİYESİ YAPILIŞI

Tığ işi virüs modeli ile bebek battaniyesi yapılışı

Bebekleri için hazırlık yapanlara bugün çok güzel bir bebek battaniyesi modelinin yapılışını göstermek istiyorum. Detayı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim virüs modeli ile bebek battaniyesi basit tığ işi teknikleri ile yapılan bir model.

Virüs modeli son zamanlarda oldukça fazla kullanılan örgü işlerinden birisi. Özellikle bu model ile yapılan şallar çok şık oluyor. Daha önce sizlere virüs modeli ile yapılmış olan şal modeli de göstermiştim. Bugün ise sizlere bu model ile yapılmış olan şık bir bebek battaniyesi modeli yapımı göstermek istiyorum.

Tığ ile yapılan ama gösterişli bir battaniye modeli olsun istiyorsanız virüs modeli ile yapılan bu bebek battaniyesine göz atabilirsiniz. Bu battaniye modeli erkek ve kız çocuklarına uygun olsa da kız çocukları için daha ideal olan bir model. İp seçiminde de açık renk, modelin tüm detaylarını gösterecek olan bir örgü ipi tercih ederseniz ortaya harika bir el işi çıkacaktır.

Tığ işi bebek battaniyesi modeli yapımı için orta kısmında bir yuvarlak yapılmış ve etrafında trabzanlar yapılarak devam edilmiş. Yuvarlak bir orta kısım yapıldıktan sonra ise dilim dilim modeller yapılarak kare şeklinde bir battaniye modeli elde edlmiş. Battaniyenin yapımı ile ilgili tüm detaylar video içerisinde açıklandığı için zorlanmadan bu battaniyeyi yapabilirsiniz.

Virüs modeli ile bebek battaniyesi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu