VEREV ÖRÜLEN BAYAN HIRKA YAPIMI

Verev örülen değişik bir bayan hırkası

Bayanlar için güzel ve yapımı kolay bir bayan hırkası modeli göstermek istiyorum. Yapımı kolay olan bu verev bayan hırkası değişik bir teknik ile örülmüş ve ortaya harika bir örgü işi çıkmış.

Verev örülen bayan hırka modelinin burada gösterilen örnek modeli 36-38 beden için uygun olan bir model. Hırka örülürken iki parça halinde örülmüş. Ön ve arka kısım ile kollar birlikte örülmüş buda hırkanın yapılışını farklılaştırıyor.

Hırka yapımında farklı beden ölçülerine göre yapılması gereken büyüklük ve arttırmalar video içerisinde örgü anlatımı sırasında belirtilmiş. Daha büyük bir bayan hırkası yapacaksanız video içerisinde size sunulan detaylara dikkat etmelisiniz.

Burada bordo renkte % 25 yünlü % 75 akrilik özelliği olan 700 gram kadar ip kullanılmış. Şiş olarak ise 8 numara şiş kullanılmış. Burada hırka yapımında tek renk ip kullanılmış böyle model daha güzel durmuş. Sizde bunun gibi tek renk bir ip tercih edebilirsiniz.

Bayan hırka modeli yapımı için 3 ilmek atılmış ve örgüye başlanmış. Hırkanın arka köşesinden başlanıyor. Diğer sıralarda yapılan arttırmalar ile her sırada ilmek sayısı arttırılmış ve hırka giderek büyümüş.

Verev örülen bayan hırka  modelinin yapım aşamalarını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz. Örgüyü anlatan bayan Işıl Hanım hırkanın yapılışını çok detaylı bir şekilde anlatmış. Video içerisinde merak edilen her soruya yanıt vermiş.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu