V YAKA BAYAN KAZAK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile v yakalı bayan kazak modeli yapımı

Kazak modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere bayanlar için yapılmış oldukça şık ve gösterişli bir v yaka bayan kazak modeli yapımı göstereceğim. Bu kazak modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bayanlar için daha önce de farklı kazak modelleri göstermiştim. Bugün şiş örgüsünden yapılmış bir kazak modeli göstereceğim. Bu kazak modeli 38 bedene uygun olarak yapılmış ama farklı beden ölçüleri için bu kazak modelinin yapmak istiyorsanız videoda verilen anlatımı takip ederek ölçü detaylarını öğrenebilirsiniz. Kazağınn detaylı yapım aşaması video içerisinde anlatıldığı için modeli kısa sürede çıkartıp yaklaşık bir hafta da kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Şiş örgüsü bayan kazak modeli için burada ihraç fazlası iplerden 4 yumak kullanılmış. İpin özelliklerini videodan öğrenerek uygun ip seçimini sizler de yapabilirsiniz. Burada 38 beden için 4 yumak yeterli olmuş ve yaka kısmı içimde 5nci yumak ipten az bir parça kullanılmış.

Kazak modeli yapımında şiş örgüsünde en çok kullanılan işkembe modeli kullanılmış. Bu model tek sayı ilmek üzerine kuruluyor. Bu nedenle ölçünüzü alırken ilmeklerinizin tek sayı olmasına dikkat etmelisiniz. Burada videolu anlatım içerisinde kazağın kol kısmı yapılarak hem modelin anlatımı yapılmış hem de kol kısmına nasıl yapılacağı açıklanmış kazak modeli ön ve arka parçalar ayrı ayrı yapılarak birleştirilmiş ön kısım yapılırken ve yakanın nasıl yapılacağı da yine video içerisinde açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu kazak modelini yapabilirsiniz.

V yaka bayan kazak modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCCWrXbhP297fZLJClMEmKUg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu