ÜZÜM SALKIMLARI HAVLU KENARI DANTEL MODELİ

Havlu kenarı için üzüm salkımları dantel modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün çok güzel bir dantel modeli göstermek istiyorum. Çeyiz içerisine eklenen havluların kenarlarına yapılabilecek olan bu üzüm salkımları havlu kenarı dantel modeli çeyizler içerisinde dikkatleri çekecek olan bir model. Bu havlu kenarı modelinin yapımı için sizlere aşağıda detaylı yapım aşamasını gösteren videoda göstereceğim.

Çeyizler içerisine eklenecek olan havlular için sizlere dantel modelleri göstermeye devam ediyorum. Hem çeyizler içerisine eklenecek olan el yüz havluları için hem de mutfak havluları için dantel modellerinin yapımını sizlerle paylaşacağım.

Bugün ise sizlere mutfak havlusu danteli yapımı göstermek istedim. Çeyiz hazırlıkları yapanların mutlaka göz atması gereken bu model tığ ile yapılan oldukça basit ama gösterişli bir model. Videonun başında bu dantelin yapımında kullanılan ip ve diğer malzemeler hakkında bilgiler verilmiş.

Dantel modelinin yapımı için öncelikle renkli ipler ile üzüm salkımları yapılmış. Burada üzüm salkımları yapılırken bir halka etrafına başlanmış. Bu sayede daha güzle bir görünüm elde edilmiş. Havlu kenarına gelebilecek uzunlukta bu üzüm salkımı modelleri yapıldıktan sonra ise yapılan bu dantel modelleri bir araya getirilip bir kenar bandı ile birlikte yeniden işlenmiş. Bu şekilde havlu kenarı dantel modeli tamamlanmış.

Üzüm salkımları havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA/featured

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu