ÜNLÜ MOTİFLİ BALACLAVA MODELİ YAPIMI

Son günlerde karşımıza çıkan örgü modellerinden oldukca meşhur bir markanın aksesuarının yapımını bugün sizlere göstermek isterim. Tığ işi motifli balaclava modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.ÜNLÜ MOTİFLİ BALACLAVA MODELİ YAPIMI

Son zamanlara çoğunlukla karşımıza çıkan bir örgü aksesuarı bugün sizlere göstermek isterim. Inanırım birçoğunuz dışarıda, televizyonda, internette bu balaclava modelini kullananı görmüşsünüzdür. Şimdi balaclava denilince bu nedir kabul edebilirsiniz. Aslen bu bir bere atkı modelidir. Bildiğimiz klasik bir kar beresinin motiflerle yapılmış şeklidir. Bildiğimiz kar beresi olsa da bu yıl bir marka koleksiyonunda yer verdiği için oldukça moda oldu.

Tığ işi motifli bere atkı modeli yapımı için burada siyah ve krem rengi ip kullanılmış. Marka olarak Himalaya Süper Soft markasından ip seçilmiş. Bu modeli isterseniz elinizde kalan renk renk ipleri değerlendirmek için de yapabilirsiniz. Bunun haricinde tek renk ile de yapılabilir. Burada erişkin bir hanımefendi için yapılmış fakat siz isterseniz evlatları için isterseniz de tek renk örgü ipi kullanarak erkekler için de yapabilirsiniz.

Atkı bere modeli yapımı için 8 tane büyük motif hazırlanmış. Ufak çocuklar için yapacaksanız motiflerin boyutunu küçültebilirsiniz. Burada motiflerin yapımında klasik hanım dilendi bey beğendi motifi yapılmış. Fakat isterseniz değişik motiflerde yapabilirsiniz. Mühim olan burada bir erişkin için bere yapmak için 8 tane büyük kare motif oluşturmak.

Video içinde motiflerin yapım aşaması detaylı bir halde açıklanmış. Ondan sonra ise berenin iyi mi birleştirileceği bu şekle iyi mi getirilmiş olduğu açıklanmış. Videodaki anlatımı takip ederek kısa sürede bu atkı ve bere bileşimi olan balaclava modelini yapabilirsiniz. Yapımı kolay olduğundan bigün benzer biçimde kısa bir sürede hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Söylediğim benzer biçimde son zamanlarda moda olduğundan değişik renklerde ve boyutlarda yaparak bu tarz şeyleri pazarlayabilirsiniz de.

Tığ işi motifli balaclava modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@gulcanvolkanduran

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.