ÜÇGEN KESE LİF YAPIMI

Üçgen lif modeli

Güzel bir lif modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Üçgen şeklinde olan bu lif kese şeklinde yapılmış. Lif üzerine yapılan süslemeler ile şık bir görünüm oluşmuş. Çeyiz hazırlıkları yapanlar bu modele göz atmalılar.ÜÇGEN KESE LİF YAPIMI

Lif modelleri arasına yenisini eklemek isteyenler için bugün üçgen kese lif modeli yapım aşamalarını sizlere video olarak sunmak istiyorum. Üçgen kese lif modeli yapımında bildiğimiz basit tığ işi teknikleri kullanılmış.

Üçgen kese lif modeli yapıldıktan sonra ise lif üzerine süsleme yapmak için örgü güller yapılmış. Bu şekilde kese modeli çok şık durmuş. Siz isterseniz kese üzerine başka süslemelerde yapabilirsiniz.

Kese lif modeli için görselde krem rengi bir lif ipi kullanılmış. Bu şekilde lif çok şık olmuş. Örnek modelde ise canlı turuncu renkte bir ip tercih edilmiş. Bu ipin üzerine süsleme yapmak için ise yine krem rengi bir ip kullanılmış. Bu şekilde iki renk ile de güzel bir uyum yakalanıp gösterişli lifler elde edilebilir.

Üçgen kese lif modeli yapımına en uç kısımdan başlanıyor. Burada fıstıklar yapılarak modelin yapımına başlanıyor ve lifin tamamında sadece fıstıklar yapılarak ilerleniyor. Burada dikkat edilecek detay modelin arttırılarak ilerlemesi ve üçgen şeklini alması.

Lif modeli yapıldıktan sonra ise süsleme için yapılacak olan güller yapılmış. Bu güllerin yapım aşaması da video içerisinde detaylı bir şekilde anlatılmış.

Üçgen kese lif modeli için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.