ÜÇ YAPRAKLI YONCA MODELİ YAPIMI

Tığ işi üç yapraklı yonca modeli yapımı

Bugün sizlere farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz üç yapraklı yonca modeli yapımını göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu model sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Tığ ile yapılabilecek çok şık bir örgü modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Bu model ile kazak, şal, yelek, yazlık bluz gibi farklı örgü işleri yapabilirsiniz. Özellikle bu model şal ve yeleklerde çok şık olacaktır. Bunun yanında kullanacağınız yazlık ipler ile baharlık hırka veya bluz yapabilirsiniz. Gösterdiğim bu model bu tür el işlerinde çok şık olacaktır.

Tığ işi üç yapraklı yonca modeli oldukça basit bir şekilde basit tığ işi teknikleri ile yapılan bir model. Videoda çok güzel bir anlatım yapılmış Modelin yapımı ile ilgili tüm detaylar ayrıntılı bir şekilde verildiği için zorlanmadan bu modeli yapabilirsiniz. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda videodaki anlatımı takip ederek bu modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilir.

Modelin yapımı için istenilen uzunlukta zincir çekilmiş. Bu zincir üzerine isterseniz trabzanlar yapıp lastik yapabilir ve bunun üzerine modeli kurabilirsiniz. İsterseniz de direk modelin kurulumuna geçebilirsiniz. Model iki sıradan oluşuyor. İlk sırada çiçekli kısım yapılıyor, ikinci sırada ise yapılan bu sıranın üzerine sık iğne yapılıyor ve aralara da üst sırada kurulacak olan çiçeklerin yuvası yapılıyor. Bu şekilde model tamamlanmış oluyor.

Üç yapraklı yonca modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu