ÜÇ BOYUTLU RÜZGAR GÜLÜ YAPIMI

Üç boyutlu lif modeli

Farklı bir lif modelini yine sizlere göstermek istiyorum. Yıldız lif modeli üzerine yapılan çiçek motifleri ile üç boyutlu bir görünüm kazanan bu lif modeli video içerisinde çok güzel ve detaylı bir şekilde anlatılmış.

Üç boyutlu rüzgar gülü lif modeli yapılırken öncelikle alt kısımda bulunan ve beyaz lif ipi ile yapılan taban kısmı yapılmış. Burada lif modelinin rüzgar gülü şeklinde durması için dikkat edilmesi gereken birkaç detay var. Bu detaylarda video içerisinde anlatılmış.

Video içerisinde hem rüzgar gülü lif modelinin yapılışı hem de üç boyutlu çiçek motiflerinin yapılışı anlatılmış. Siz isterseniz bu lif modelini yapmayıp daha basit bir lif modeli yapıp üzerini bu şekilde üç boyutlu çiçekler ile süsleyebilirsiniz.

Daha önce sizlere yine üç boyutlu farklı bir lif modeli yapımı göstermiştim. Bu modelde ona benziyor. İki farklı modeli de inceleyerek değişik lifler yapabilirsiniz.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar bu şekilde farklı lif modellerini yapıp çeyizler içerisine ekleyebilirler. Farklı renk ipler ile yapılan lifler çeyizler içerisinde çok fazla yer kaplıyor.

Üç boyutlu rüzgar gülü lif modeli yapılırken beyaz ip taban kısmı örülürken arada yeşil ip ile de örülmeye devam ediliyor. Bu şekilde yapılacak olan çiçeklerin yaprakları oluşturulmuş oluyor. Buradan sonra ise kullanılan somon ve koyu pembe ipler ile çiçekler yapılarak lif tamamlanıyor.

Üç boyutlu rüzgar gülü lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu