TÜRKAN ŞORAY KİRPİĞİ ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR?

Türkan Şoray kirpiği örgü modeli yapımı

Şiş örgüleri arasında en çok kullanılan ve en çok bilinen modellerden birisi Türkan Şoray kirpiği örgü modelidir. Kullanım alanı oldukça fazla olan bu modeli daha çnce deneiş ve yapmış olanlar elbetteki vardır. Ben bugün bu modelin detaylı yapım aşamasını gösteren bir videoyu sizlere sunmak istiyorum. Bu sayede bu modelin yapımını bilmeyenlerde modeli öğrenebilirler.

Türkan Şoray kirpiği modeli şiş örgüleri içerisinde en popüler olan modellerden birisidir. Sizlere her zaman yeni ve farklı modelleri sunmaya çalışıyorum. Bugün bu modeli sunmak istememin nedeni hem bu şık modeli sizlere hatırlatmak hem de bu modelin adını duyup nasıl yapıldığını bilmeyenler için modelin yapım aşmalarını göstermek.

Türkan Şoray kirpiği örgü modeli yapımında ipiniz ne kadar ince olursa yaptığınız modelde dantel gibi görünebiliyor. Ayrıca bir diğer önemli ayrıntısı şişiniz kalın olursa o zamanda yapılan her bir model daha büyük oluyor ve daha fazla gözenek elde ediliyor. Burada 4 numara şiş kullanılarak model yapılmış.

Bu örgü modelini yelek, hırka, kazak battaniye gibi örgü işlerinde kalın ipler tercih ederek de güzel bir tasarım ortaya çıkartılabilirsiniz.

Türkan Şoray kirpiği modeli 6 sıralık bir örgü işinde ortaya çıkıyor. Modelin yapım aşmasını daha iyi anlamak için mutlaka verdiğim videoyu takip etmelisiniz.

Türkan Şoray kirpiği modeli yapım aşaması için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu