TUNUS İŞİ YAZLIK BLUZ YAPIMI

Tunus işi ile yazlık bayan bluz modeli yapımı

Bayanlar için yapılabilecek yazlık örgü işlerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tunus işi yazlık bluz modeli yapımını göstermek istedim. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu bluz modeli kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz bir model.

Daha önce de sizlere yazlık bluz modeli yapımı göstermiştim. Daha çok tığ işi ile yapılan bu bluzları da inceleyebilirsiniz. Bugün sizlere tunus işi ile yapılan oldukça kolay ve kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz bir model göstermek istedim.

Bayanlar için yapılabilecek bu bluz modelini genç kızlar için de oldukça uygun. Bluz modeli iki parça halinde yapılıyor. Daha sonra yapılan bu parçaların birleştirilmesi de video içerisinde açıklanmış. Ayrıca burada tunus işi ile yapılan bu modelin detaylı yapım aşaması da aşağıda gösterilmiş.

 

blank

Yazlık tunus işi bluz yapımı için sarma bir ip kullanılmış. Burada kullanılan ipin özelliği ve bu modeli yapmak için kullanılabilecek diğer ipler hakkında bilgiler veriliyor. Buradaki detaylara dikkat ederseniz farklı ipler ile bu bluzu yapabilirsiniz.

Tunus işinin farklı modelleri var. Burada video içerisindeki modelde file şeklinde olan bir model kullanılmış. Modelin yapımı için önce zincir çekiliyor daha sonra her zaman tunus işi modelinin başlangıcında yapılan bu zincirler üzerinden ilmekler alınıyor. Daha sonra alınan ilmekler tek tek örülerek model yapımına başlanıyor.

Tunsu işi yazlık bluz yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=cOt8GyKb8ZY

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu