TUNUS İŞİ PITIRCIK MODELLİ PATİK YAPIMI

Pıtırcık modelli patik yapımı

Güzel bir tunus işi modelini ve bu model ile yapılmış şık bir patik modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Çeyiz hazırlıkları yapanlar, patik örüp satanlar mutlaka bu modele göz atsınlar.

Tunus işi pıtırcık modelli patik yapımı sırasında hem patiğin yapılışını öğrenebilirsiniz hem de tunus işi ile pıtırcık modelinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Burada patik yapımı için mor ve beyaz ipler kullanılmış. İpin markası ise  Nako Bonbon patik ipi. Şiş olarak ise 3 numara şiş kullanılmış.

Tunus işi pıtırcık modelli patik yapımı için 24 zincir çekilmiş. Burada çekilen zincir ayak uzunluğu için değil patiğin derinliğini belirleyen kısım. Bu detay video içerisinde verilmiş. Burada belirtilen detaya dikkat ederseniz ayağınıza uygun olan bir patik modeli yapabilirsiniz.

Çekilen 24 zincirin her birinin içerisinde ilmekler çıkartılmış. Çıkartılan bu ilmekler işlendikten sonra tekrar ilmek alınmış. Bundan sonraki sırada ise pıtırcık modelin yapımına geçilmiş. Burada modelin yapım aşamalarını dikkatli bir şekilde incelemeniz gerek.

Pıtırcık modeli yapımı için önce 3 ilmek işlenmiş daha sonra arada 4 zincir çekilmiş ve tekrar 3 ilmek işlenmiş. Bu sıra bu şekilde devam edilerek pıtırcıklar oluşturuluyor. Pıtırcıkların daha küçük olmasını istiyorsanız 3 zincir veya daha büyük olmasını istiyorsanız 5 zincir çekebilirsiniz.

Tunus işi pıtırcık modelli patik yapımı için videoda verilen detaylı anlatıma dikkat ederseniz patiğin en başından en sonuna kadar ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Tunus işi pıtırcık modelli patik yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu