TUNUS İŞİ PATİK MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tunus işi patik modeli yapımı

Tunus işi ile yapılmış olan patik modellerini sizlerle sık sık paylaşıyorum. Özellikle böyle renkli ipler ile yapılan desenli tunus işi patik modelleri çok şık oluyor. Çeyizleriniz içerisinde şiş örgüsü ve tığ işi modellerinde dışında yeni ve farklı modellere yer vermek istiyorsanız tunus işinden yapılmış olan örneklere göz atabilirsiniz. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.TUNUS İŞİ PATİK MODELİ YAPIMI

Tunus işi ile yapılan patik modellerinin yapımı size zor gibi görünebilir. Ama modelin yapımını öğrendiğinizde ve eliniz alıştığında kısa sürede harika patik modellerini ortaya çıkartabilirsiniz. Burada yapılan patik modelinde önemli olan renk geçişlerini doğru yapıp buradaki gibi desenlerinin oluşmasını sağlamak.

Desenli tunus işi patik modeli yapımı için burada lila, yeşil ve krem rengi örgü ipleri kullanılmış. Bu renkler ile güzel bir uyum yakalanmış. Patiği dilediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Zaten tunus işi ile yapılmış olan patik modelleri ayaklarda çok şık duruyor. Her renk ile harika modelleri ortaya çıkartabilirsiniz.

Burada yapılan patik modeli 37 38 ayak numarası için oldukça ideal. Burada video içerisinde daha büyük veya daha küçük bir patik modeli yapmak için dikkat edilmesi gereken detaylar açıklanmış. Patik modelinin öncelikle üst kısmı yapılıyor daha sonra taban kısmı yapılıyor. Tunus işi patiklerin hemen hemen tamamı bu şekilde yapılmaktadır.

Tunus işi patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.