TUNUS İŞİ PATİK MODELİ BAŞTAN SONA ANLATIMLI

Tunus işi patik modeli için harika kilim desenli bir örneği bugün sizlere göstermek istiyorum. Baştan sonra tüm detayları ile açıklanan bu patik modelinin yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tunus işi ile yapılan patik modelleri benim çok hoşuma gidiyor. Yeni modeller buldukça da sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere göstereceğim patik modelinde kilim deseni yapılmış. İki renk patik ipi kullanılıp yapılınca çok güzel bir görüntü oluşmuş. Patiğin yapımı baştan sona detaylı bir şekilde açıklandığı için videoyu takip edip sizde bu patik modelini yapabilirsiniz.

TUNUS İŞİ PATİK MODELİ BAŞTAN SONA ANLATIMLI

Tunus işi patik modeli 38 numara ayak için yapılmış. 37 numara veya 39 numara için yapmak isterseniz nerede eksiltme veya arttırma yapılacağı videonun en başından açıklanmış. Yapmak istediğiniz ayak numarasına göre bu detaylara dikkat ederek patik modelini yapabilirsiniz.

Patik modeli yapımında 2,5 numara tunus tığ kullanılmış. İp olarak burada patiğin tamamında mavi renk ip kullanılmış. Patikte yapılan kilim desenleri için ise krem reni ip kullanılmış. Birbiri ile uyumlu renkte ipler seçerek bu patiği yapabilirsiniz.

TUNUS İŞİ PATİK MODELİ BAŞTAN SONA ANLATIMLI

Tunus işi bayan patik modeli yapımına kenar kısmı yapılarak başlanıyor. Önce 24 zincir çekilmiş. Bu zincirlerden ilmekler alınarak tunus işi yapmaya başlanmış. Burada tunus işini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Tunus işi örülürken hem mavi ip hem de krem rengi ip birlikte işleniyor ve kilim deseni oluşturuluyor. Eğer örgüye yeni başlıyorsanız bu şekilde iki ipi bir arada yapmakta zorlanabilirsiniz ama zamanla alışırsınız.

Patiğin yan kısımları yapılınca ayak ucu yapılmış ve sonra diğer yan taraf yapılmış. Bu şekilde patiğin üst kısmı tamamlandıktan sonra ise taban kısmı yapılmış. Video içerisinde her bir detay sırası ile açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan yapabilirsiniz. Zamanla eliniz alıştıkça rahatlıkla farklı desenlerde tunus işi patikler yapabilirsiniz.

TUNUS İŞİ PATİK MODELİ BAŞTAN SONA ANLATIMLI

Tunus işi patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@hanmeli581

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.