TUNUS İŞİ PAPATYALI YELEK MODELİ YAPIMI

Papatyalı bebek yeleği yapımı

Tunus işi ile yapılmış olan yelek modelleri çok şık oluyor. Özellikle bebek ve çocuklar için çok şık yelek, hırka ve ceket modellerini tunus işi ile yapabilirsiniz. Bugün benim size göstermek istediğim papatyalı yelek modeli yine tunus işi ile yapılmış çok şık bir model.TUNUS İŞİ PAPATYALI YELEK MODELİ YAPIMI

Tunus işi kolay olduğu için bayanlar tarafından çok seviliyor. Oldukça basit bir şekilde ilerleyen tunus işi modelinin arasına eklenen detaylar ile harika örgü işleri elde ediliyor. Burada göstereceğim yelek modeli de yine basit bir şekilde yapılan ama içerisine detaylar eklenen bir model.

Tunus işi yelek yapımı için 3,5 numara tunus tığı ve bebe yünü kullanılmış. Burada yelek yapılırken 74 zincir çekilerek modelin yapımına başlanmış. Çekilen zincirlerden ilmek alınarak yaka kısmının yapımına başlanmış.

Yeleğin önce yaka kısmı yapılıyor. Burada kol ve beden kısımları için ayrımlar yapılıyor ve bu şekilde yaka kısmı tamamlanıyor. Daha sonra ise yeleğin beden kısmının yapılışına geçiliyor. Burada ise yine temel tunus işi tekniği kullanılarak ilerleniyor.

Tunus işi papatyalı yelek modeli yapımında yeleğe papatya detaylarını eklemek için beden kısmında yapılan işleme ile küçük tomurcuklar yapılıyor. Bu tomurcuklar sayesinde papatya şeklinde bir görünüm elde edilecek.

Yeleğin beden kısmı da tamamlanınca daha sonra sarı ve yeşil ipler ile papatyanın süslemesi yapılarak yelek tamamlanmış.

Tunus işi papatyalı yelek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.