TUNUS İŞİ MİNİK KALPLER ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Tunus işi ile minik kalpler modeli yapımı

Tunus işi ile yapılan örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün size birçok farklı alanda kullanabileceğiniz tunus işi minik kalpler örgü modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu modelin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Tunus işi ile yapılan patik, yelek ve bebek battaniyesi gibi farklı örgü işlerini sizlere göstermiştim. Bu örgü işleri dışında birde sizlere yine tunus işinden yapılmış olan modelleri de göstermeye çalışıyorum. Bugünde size yine bir örnek model anlatımı göstermek istiyorum.

Tunus işi minik kalp modeli yapımı için burada açık pembe ve gri renkte örgü ipi kullanılmış. Örnek anlatımda ise yine iki renk ip tercih edilmiş. Bu şekilde iki renkli ipler ile yaparsanız model daha güzel olacaktır. Özellikle bebek battaniyesi yaparken bu şekilde renkli ipler kullanarak modeli yaparsanız daha güzel olur.

Model yapımında farklı bir tunus işi tekniği kullanılmış. Modelin kurulumu 3 ilmek üzerine oluyor. Ama birde iki tane kenar ilmeği almanız gerek. Bu nedenle yapacağınız model için ilmek alırken bu sayıyı dikkate almalısınız.

Tunus işi model yapımı için buradaki örnek anlatımda 17 zincir çekilmiş ve içlerinden ilmek alınmış. Daha sonra  model yapılmaya başlanmış. 3 sıra bu şekilde düz bir örgü yapıldıktan sonra ise minik kalplerin modeli yapılmaya başlanmış. Video içerisinde modelin yapımı en başından en sonuna kadar detaylı bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan bu modeli kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Tunus işi minik kalpler örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak:https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu