TUNUS İŞİ LALELİ PATİK YAPIMI

Laleli çok şık tunus işi patik modeli yapımı

Tunus işi ile yapılmış olan patik modellerini çok seviyorum ve sık sık sizlerle bu şekilde yapılan patikleri paylaşıyorum. Bugün sizlere yine çok şık yapımı da kolay olan tunus işi laleli patik modeli yapımını göstermek istiyorum.

Kış yaklaşırken kış hazırlıkları yapanlar, çeyizleri için farklı patik modeli arayanlar ve patik yapıp satanlar bugün göstereceğim bu laleli patik modeli mutlaka göz atmanız gereken bir model.

Burada tunus işi laleli patik modeli yapılırken 37 numara ayağa uygun olarak yapılmış. Dilerseniz siz buradaki anlatıma dikkat edip nasıl patiği büyülteceğinizi öğrenip bu patiği istediğiniz numara ayağa göre yapabilirsiniz.

Tunus işi laleli patik modeli için öncelikle siyah ip ile patik yapılmaya başlanmış. Patiğin arka kısmından başlanıyor ve önce yaprakları yapılıyor. Bu yapraklar için yeşil ip kullanılmış.

Daha sonra patiğin ön kısmına doğru ilerleniyor burada ise lale modeli yapılmış. Burada lale modeli yapılırken iki farklı renk bir arada kullanılmış. Aralarda ise ana renk olan siyah kullanılmış. Bu şekilde lale modeli yapılarak ön kısma kadar gelinmiş.

Patiğin yapraklarını ve lale modelini yaparken nerede hangi renk kullanılacak kaç sıra hangi renk işlenecek bunları detaylı bir şekilde öğrenmek için videoda verilen anlatıma çok dikkat etmelisiniz. Bu şekilde buradaki gibi güzel bir patik yapabilirsiniz.

Tunus işi laleli patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu