TUNUS İŞİ KALPLİ PATİK MODELİ YAPIMI

Kalpli tunus işi patik modeli yapımı

Sizlerle sık sık tunus işi ile yapılmış olan patik modellerini paylaşmaya çalışıyorum. Bugünde sizlere yine çok şık ve gösterişli bir tunus işi patik modeli göstermek istiyorum. Bu patik modelinin yapımını detaylı anlatım olarak aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Tunus işi ile yapılmış olan örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tunus işi ile yapılan ve üzerinde kalp desenleri olan bir patik modeli göstereceğim. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar bu modele mutlaka göz atsınlar.

Tunus işi kalpli patik modeli tek parça halinde işleniyor. Zaten tunus işi ile yapılmış olan patik modellerini bir ucundan başlayıp ön kısmını yapıp sonra diğer kenar kısmını yapar ve ondan sonra uç kısımları birleştirerek oluşturursunuz.

Bugün göstereceğim patik modelinin yan kısımlarında üç tane kalp deseni yapılmış. Patiğin genelinde beyaz bir ip kullanılmış. Kalp kısımlarının yapımında kırmızı ve kahverengi bir ip kullanılmış. Bu şekilde güzel bir uyum oluşturulmuş.

Daha önce tunus işi ile patik yapmayanlar videoda verilen detaylı anlatıma dikkat ederek hem tunus işini öğrenebilir hem de bu güzel patik modelini yapabilir. Videodaki anlatımda çok güzel detaylı bir anlatım yapıldığı için tunus işi ile ilgili tüm detaylar öğrenilebilir.

Tunus işi kalpli patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu