TUNUS İŞİ KALPLİ PATİK MODELİ YAPIMI

Kalpli tunus işi patik modeli

Daha önce sizlere tunus işi ile yapılmış olan hırka modeli göstermiştim. Bugün ise sizlere güzel bir tunus işi patik modeli göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamaları verilen bu patik modeli çok şık duruyor.TUNUS İŞİ KALPLİ PATİK MODELİ YAPIMI

Tunus işi kalpli patik modeli çeyiz hazırlıkları yapanlar için çok güzel bir model. Çeyizleri için farklı modeller arayanlar bu tunus işi patik modeline mutlaka göz atmalılar.

Tunus işi kalpli patik modeli yapımında iki renk ip kullanılmış. Patiğin taban kısmında ve genelinde beyaz ip kullanılmış. Kalpler ise kırmızı ip ile yapılmış ve çok güzel bir uyum yakalanmış. Burada kullanılan ip patik ipi. Tığ olarak ise 3 numara tunus işi yapımında kullanılan tığlardan kullanılmış.

Modelin yapımına başlarken kırmızı ip ile 8 tane zincir çekilmiş. Daha sonra ise beyaz ip ile zincir yapmaya devam edilmiş ve 24 zincir olana kadar bu şekilde zincir çekilmeye devam edilmiş. Burada iki ip bir arada kullanılıyor. Model bu şekilde ilerliyor.

Tunus işi kalpli patik modeli yapımı aslında çok kolay ama burada gösterilen model oluşan sayılarına çok dikkat etmek gerekiyor. Kalp modeli oluşturulurken nerede ne yapılmalı iplerin kullanım sırası çok önemli.

Tunus işi kalpli patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edip çok şık patikler yapabilirsiniz. Farklı renklerde ipler kullanarak değişik patikler ortaya çıkartabilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.