TUNUS İŞİ İŞKEMBE MODELİ NASIL YAPILIR?

Tunus işi işkembe modeli yapımı

Bayanlar tarafından en çok kullanılan örgü modellerinden birisi tunus işi. Özellikle bebek battaniyesi yapımında oldukça fazla kullanılan tunus işi daha basit bir el işi olduğu için bayanlar tarafından tercih edilmekte.TUNUS İŞİ İŞKEMBE MODELİ NASIL YAPILIR?

Bugün sizlere tunus işi işkembe modelinin yapım aşamalarını detaylı bir şekilde anlatan video sunmak istiyorum. Tunus işinde en çok kullanılan modellerden birisi de bu işkembe modeli. Yapımı basit ve zevkli olan bu modeli bayanlar mutlaka denemeliler.

Tunus işi işkembe modeli daha çok bebek battaniyesi yapımında kullanılmakta. Bunun dışında kırlent yapımı içinde tercih edilen bir model. Bunlar dışında bu modeli dilediğiniz farklı alanlarda da kullanabilirsiniz.

Bebekler için yelek, ceketi hırka yapımında da bu modeli kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz farklı renk ipler ile ister kız çocukları için isterseniz de erkek çocuklar için bu model ile farklı örgü işleri yapabilirsiniz.

Tunus işi işkembe modeli tunus işine yeni başlayan ve kendine farklı model alternatifleri arayanlar için mutlaka göz atılması gereken bir model.

Tunus işi işkembe modeli yapımı için modelin en başından nasıl başlanacağına dair bilgi verilmiş. Bu sayede tunus işini yeni yapmaya başlayanlar için bu şekilde kolaylık sağlanmış.

Tunus işi işkembe modeline başlarken öncelikle belli bir sayıda zincir çekiliyor. Ne yapmak istiyorsanız ona göre zincir çekip ondan sonra içerisinden ilmekler alarak modelin yapımına başlıyorsunuz.

Tunus işi işkembe modeli yapımı için aşağıdaki videoyu dikkatli bir şekilde izleyebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.