TUNUS İŞİ İKİ RENKLİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Tunus işi ile çok amaçlı kullanabileceğiniz örgü modeli yapımı

Tunus işinden yapılmış olan örgü işlerini sizlere sık sık gösteriyorum. Bugün sizlere iki renkli ipler ile yapılmış birçok farklı alanda kullanabileceğiniz bir örnek model göstereceğim. Tunus işi örgü modeli yapım aşamalarını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yeni örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yapımı çok basit olan kolay bir tunus işi modelinin yapımını göstermek istedim. Şiş örgüsü ve tığ işi dışında yeni modeller denemek isteyenler bu örneğe göz atabilirler. Tunus işine yeni başlayanlar için bu örnek oldukça güzel bir model. Klasik tunus işi modelini üzerine renkli ipler ile ilmek alınarak model oluşturuluyor. Bu sayede kolaylıkla modeli öğrenebilirsiniz.

Tunus işi modeli yapımı için burada krem rengi ve mor örgü ipleri kullanılmış. Tığ olarak ise 3,5 numaralı tunus tığı kullanılmış. Burada oluşturulan model 5 ilmek üzerine kuruluyor. Siz yapacağınız örgü işine göre 5 in katlarında zincir çekerek yapmak istediğiniz örgü işine başlayabilirsiniz. Bu zincirler dışında kenar kısımları için de fazladan her iki kenarda 3 zincir daha fazladan alınmış. Yani toplamda 6 ilmek fazlalığı da var.

Burada örnek bir anlatım yapıldığı için kısa bir zincir çekilip model anlatımı yapılmış. Düz bir tunus işi model yapıldıktan sonra model kurulumu yapılıyor. Videoda verilen anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan model yapımını öğrenebilirsiniz.

Tunus işi örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCK97gNa3sIWiV6jgpv-9WKQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu