TUNUS İŞİ DESENLİ PATİK MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tunus işi patik modeli yapımı

Tunus işi ile yapılmış olan desenli bir patik modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Çeyizleriniz içerisine tığ işi ve şiş örgüsü dışında bir patik modeli eklemek istiyorsanız kesinlikle tunus işi desenli patik modeli yapımlarına göz atıp farklı modelleri çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Patik modelleri içerinde benim en çok beğendiklerimden birisi tunus işi ile yapılmış olan tasarımlar. Özellikle bugün gösterdiğim gibi desenli olarak yapılmış tasarımları ben çok seviyorum. Bugün göstereceğim patik modelinde Ören bayan patik ipi kullanılmış. Krem mor ve yeşil renkte ipler seçilmiş. Şiş  olarak ise 2,5 numara tunus şişi kullanılmış.

Tunus işi patik modeli yapımına burun kısmından başlanmış. Burada yapılan patik modeli 37 numara ayak için yapılmış. Patiğin ölçüleri burada verilmiş. Siz burayı takip edip ayak ölçünüze göre patik modelinin yapabilirsiniz.

Zincir çekildikten sonra ilmek alınarak model yapımına başlanmış. Patik modelinin burun kısmından başlandıktan sonra renkli ipler ile desenlerde eklenip kenar kısmaları yapılmış. Patiğin taban kısmı ise en son yapılmış. Bu şekilde patik modeli tamamlanmış.

Tunus işi ile yapılmış olan bu patik modelinin yapımına dair tüm detaylar aşağıdaki iki video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Model yapımı dışında her bir sıranın yapım aşaması sayıları ile birlikte verildiği için patiğin yapımını kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Tunus işi desenli patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCcEnqXHB3a8A4oMeyW_HyYw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu