TUNUS İŞİ DALGALI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Tunus işi dalgalı örgü nasıl yapılır?

Tunus işinden yapılabilecek farklı örgü modellerini sizlere daha önce de göstermişTUNUS İŞİ DALGALI ÖRGÜ MODELİ YAPIMItim. Bugün yine farklı bir tunus işi dalgalı örgü modeli yapım aşamalarını göstermek istiyorum.

Tunus işi dalgalı örgü modeli özellikle battaniye yapımında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model. Kız veya erkek bebekler için kolay bir battaniye yapmak isterseniz bu modeli tercih edebilirsiniz.

Bu model ile çok şık atkılar da yapılabilir. Ben modeli görünce aklıma ilk olarak şık bir atkı görüntüsü geldi. Bu model ile farklı renklerde atkılar yapabilirsiniz. İlmek sayısını biraz daha arttırıp dikdörtgen şallarda yapabilirsiniz. Mesela burada renk geçişleri olan ip ile yapılmış örnek model atkı ve şal için çok uygun.

Tunus işi dalgalı örgü modeli bunlar dışında bayan bluzları yapımında, hırka yapımında rahatlıkla kullanılabilecek bir model. Yine çocuklar için hırka, yelek veya kazak yaparken de bu modeli kullanabilirsiniz. Kısacası kullanım alanı oldukça çeşitli olan bir model diyebilirim.

Burada modele başlanırken önce zincir çekilmiş ve 39 ilmek atılmış. Bu 39 ilmek ile örnek modelin sadece yarısı yapılmış. Siz yapacağınız örgü işine göre bu 39 ilmek üzerine 18 ilmek daha eklemelisiniz. Yani arttırdığınız her büyüklük için 18 ilmek daha eklemeniz gerek.

Video içerisinde modelin yapım aşamaları çok güzel ve detaylı bir şekilde anlatılmış. Aşağıda yer alan videodan tunus işi dalgalı örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC7zzjn3dP3AIcWbUFiQrZIA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.