TUNUS İŞİ ÇİLEKLİ PATİK MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tunus işi çilekli patik modeli yapımı

Tunus işi ile yapılmış olan patik modellerini daha öncede sizlere göstermiştim. Bugünde yine tunus işi ile yapılmış üzerinde çilek desenlerinin olduğu tunus işi çilekli patik modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıda sizlere videolu anlatım olarak vereceğim.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için farklı örgü işlerini göstermeye devam ediyorum. Bugün tunus işi ile yapılan bir patik modeli göstermek istedim. Patik modeli üzerine eklenen çilek şeklindeki detaylar patiği çok şık göstermiş. Tunus işi oldukça basit bir şekilde yapılmakta. Öğrenmek isteyenler bu videodaki anlatımı takip ederek tunus işini de öğrenebilir.

Çeyizlik tunus işi patik modeli yapımı için siyah bir ip kullanılarak patiğin ana kısmı yapılmış. Çilek modeli için pembe ve yaprak kısımlar için ise yeşil örgü ipi kullanılmış. Bu şekilde çok şık olmuş. Tabi siz dilediğiniz renkleri kullanarak bu patiği yapabilirsiniz.

Patiğin yapımı ile ilgili tüm detaylar video içerisinde açıklanmış. Öncelikle patiğin üst kısmı yapılmış. Daha sonra ise taban kısmı yapılmış. Aşağıda verdiğim ilk video içerisinde patiğin üst kısmının yapılışı gösterilmiş. İkinci videoda ise patiğin taban kısmının yapılışı gösterilmiş. Bu şekilde patik model tamamlanmış.

Tunus işi patik modeli için dilerseniz daha önce gösterdiğim modellere de göz atabilir ve farklı patik modellerini çeyizleriniz için hazırlayabilirsiniz.

Tunus işi çilekli patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu