TUNUS İŞİ ÇİLEKLİ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Tunus işi çilek desenli bayan patik modeli yapımı

Şiş örgüsü ve tığ işi patik modelleri dışında yeni bir patik modeli yapmak istiyorsanız mutlaka gösterdiğim tunus işinden yapılmış patik modellerine göz atmalısınız. Bugün sizlere tunus işi çilek desenli patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Patik modelleri için sizlere yeni ve farklı örnekleri göstermeye devam ediyorum. Bugün görünce çok beğendiğim sizlerin de beğeneceğini düşündüğüm harika bir bayan patik modelini sizlere göstereceğim. Bu patik modeli üzerine eklenen çilek desenler gerçekten çok hoş olmuş. Tunus işine yeni başlayanlar bu modeli mutlaka incelemek isteyeceklerdir. Bende sizlere bu patiğin yapım detaylarını aşağıda videolu anlatım olarak veriyorum.

Tunus işi bayan patik modeli yapımı için burada ana renk olarak krem rengi ip kullanılmış. Çilek desenleri için kırmızı ve yeşil örgü ipleri kullanılmış. Bu patik modeli 37-38 numara ayalar için uygun. Siz buradaki yapım detayları öğrenerek dilediğiniz büyüklükte patik modeli yapabilirsiniz. Patiğin yapım için 2,5 numaralı tunus tığı kullanılmış.

Patik modeli yapımına yan taraftan başlanıyor. Zincir çekildikten sonra ilmek alınmış ve yan kenarın yapımı ile başlanmış. Patiğin daha sonra burun kısmı ve diğer yan tarafı örülerek tamamlanmış. Patiğin taban kısmı ise en son olarak yapılıyor. Patiğin burun kısmından ilmekler çıkartılıp yine tunus işi ile patik tabanı örülüyor. Kenar kısımlar için ise tığ işi ile süsleme yapılmış ve patik modeli tamamlanmış.

Tunus işi çilek desenli patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCK97gNa3sIWiV6jgpv-9WKQ

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu