TUNUS İŞİ ÇİÇEKLİ PATİK MODELİ YAPIMI

Şık ve gösterişli tunus işi çiçekli patik modeli yapımı

Tunus işinden yapılmış olan patik modellerini ben çok seviyorum ve sık sık da sizlerle yeni modelleri paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere görünce çok beğendiğim sizlerin de beğeneceğini düşündüğüm tunus işi çiçekli patik modeli yapımı göstermek istedim. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Patik modelleri için sizlere tığ işi ve şiş örgüsünden yapılmış olan modeller göstermeye çalışıyorum. Tığ işi ve şiş örgüsü dışında patik modellerinde farklı desen ve teknikler ile patik modeli yapmak isteyenler mutlaka tunus işi ile yapılan patik modellerine göz atmalılar. Tunus işinin yapımı ilk başata zor gibi görünse de zamanla eliniz alışıyor ve farklı modeller yapabiliyorsunuz. Tunus işinde önemli olan patiklerde burun kısmının nasıl yapılacağını iyi öğrenmek.

Tunus işi ile yapılan patiklerde herkesin en çok zorlandığı yer patiklerin burun ve taban kısımları oluyor. Bunları da farklı modelleri yapıkça zaman içerisinde iyice öğrenebilirsiniz. Sizlere tunuş işi patik modeli yapımı gösterirken her zaman detaylı yapım aşaması içeren videolar gösteriyorum. Bu videolarda özellikle desenlerin yapım aşaması tek tek açıklandığı için zorlamamdan patik modellerini yapabilirsiniz.

Bugün göstereceğim patik modelinde çiçek deseni yapılmış. Yan kısımlarda çiçek motifleri yapılan patiğin burun kısımlarında çiçek modeli yapılmamış. Renkli ipler ile ince çizgiler yapılmış. Bu şekilde patik modeli çok şık olmuş.

Videonun en başında patik modeli yapmak isteyenler için patiğin ölçülerinden bahsedilmiş. Sizler burayı dikkate alarak kaç numara için patiği yapacaksanız buna göre modeli yapabilirsiniz. Çiçek motifinin yapımı için her bir detay burada açıklanmış. Patiğin yapımı için aşağıda sizlere iki video vereceğim. Buradan tüm detayları öğrenip çeyizleriniz için, kendiniz için veya satmak için harika çeyizler yapabilirsiniz.

Tunus işi çiçekli patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

blank

blank

videoların alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC2GZkoNdRi88eBdKdC-98qA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu