TUNUS İŞİ BAKTÜS ŞAL MODELİ

Tunus işi çok şık bir şak modeli yapımı

Bugün sizlere benimde çok beğendiğim çok şık bir şal modeli göstermek istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken bu şal modeli baktüs şal olarak adlandırılmakta. Gösterişli olan bu baktüs şal modeli yapım aşamalarını sizlere video olarak sunmak istiyorum.

Tunus işi ile yapılmış farklı örgü işlerini sizlere daha önce de göstermiştim. Bugün sizler göstereceğim tunus işi modeli ile güzel bir şal yapılmış. Tunus işi yapmayı bilen herkes bu şal modelini kolaylıkla yapabilir. Bunun dışında tunus işi öğrenmeye yeni başlayanların da videoyu dikkatli bir şekilde izlemeleri gerekir.

Tunus işi baktüs şal modeli yapımı için Kartopu Baby Naturel markalı bir ip kullanılmış. Bunun dışında siz istediğiniz marka ve kalınlıkta bir ip kullanabilirsiniz. Burada renk geçişleri olan bir ip kullanılmış. Siz isterseniz tek renk ipler de tercih edebilirsiniz. Ayrıca burada 5 numara tunus tığı kullanılmış. Siz tercih ettiğiniz ip kalınlığına göre tunus tığı numarasını ayarlayabilirsiniz.

Baktüs şal modelini yaparken ince uç kısmından başlanarak arttırmalar yapılıp büyük bir üçgen şeklinde bir görüntü oluşturuluyor. Ayrıca burada şalın geniş kısmından şalın diğer ucunun geçmesi için delikler yapılıyor. Bunu yapmak için ise video içerisinde detaylı güzel bir anlatım veriliyor. Videoya dikkat ettiğiniz sürece çok şık bir şal yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Tunus işi baktüs şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu