TUNUS İŞİ BAKLAVA MODELİ YAPIMI

Tunus işi baklava modeli nasıl yapılır?

Daha önce sizlere tunus işi ile yapılmış patik, ceket ve hırka modelleri göstermiştim. Bugün ise sizlere tunus işi baklava modeli yapım aşamalarını göstermek istiyorum.

Tunus işi; battaniye, ceket, hırka, yelek gibi örgü işlerinde oldTUNUS İŞİ BAKLAVA MODELİ YAPIMIukça fazla kullanılıyor. Sanıldığı gibi tunus işinde tek bir model yok. İstenirse değişik modeller yapılabilir. Bende sizlere tunus işinde yapılabilecek farklı modelleri göstermeye devam ediyorum. Bu sayede farklı örgü modelleri yapabilirsiniz.

Tunus işi baklava modeli yapımı için çok güzel bir videolu anlatımı sizlere sunmak istiyorum. Bu baklava dilimi model ile tunus işinde hırka, ceket, yelek veya battaniye yapabilirsiniz.

Tunus işi baklava modeli yapımı için öncelikle ne yapacaksanız ona göre zincir çekmelisiniz. Burada dikkat edilmesi gereken model 10 un katlarından oluşuyor. Bunun dışında kenar kısımlarda yarım model yapılmış olduğu için burada 5 ilmek gerek. Birde en başta bir ilmek gerekiyor. Bu sayılar video içerisinde verilmiş.

Burada baklava modelini yapmak için video içerisinde verilen sayılara dikkat etmek gerekir. Baklava dilimi 7 tane ilmek üzerine kuruluyor. Burada baklava dilimi oluşturmak için ise ilmekleri alırken yapılması gereken işlemler var. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece modeli kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

Tunus işi baklava modeli yapımı için herhangi bir ip kullanabilirsiniz. Ama modelin daha kalın ve düzgün durması için ip üzerinde yazılan şiş numarasından bir numara daha büyük şiş kullanmalısınız.

Tunus işi baklava modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC7zzjn3dP3AIcWbUFiQrZIA

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.