TUNUS İŞİ ARABA SÜSLEMELİ ÇOCUK BERE MODELİ YAPIMI

Tunus işi ile çocuklar için bere modeli yapımı

Çocuklar için yapılmış olan farklı bere modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tunus işi çocuk bere modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu berenin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tunus işinden yapılmış olan örgü işlerini sizlere sık sık gösteriyorum. Bugün güzel bir çocuk beresi yapımı gördüm ve bunu sizlere göstermek istedim. Bu berenin yine aynı şekilde tunus işinden yapılmış olan atkısı da var. Bunu da sizlere ilerleyen günlerde göstereceğim. Şiş örgüsü veya tığ işi dışında farklı bir örgü ile atkı bere yapmak istiyorsanız bu gösterdiğim modellere göz atabilirsiniz.

Tunus işi bere modeli yapımı için burada sarı ve beyaz renkler ana renk olarak kullanılmış. Aralarda baz kısımlar ise siyah renk ile örülmüş. Bu bere modeli burada araba desenleri ile süslenip erkek çocuklar için yapılmış ama dilerseniz siz kız çocuklar için uygun renkte yapıp üzerine çiçek desenleri yapabilirsiniz veya sade olarak bırakabilirsiniz.

Burada yapılan bere modeli 3 yaş için yapılmış. Bunun için 90 zincir çekilmiş ve üzerinden ilmek alınıp önce beş sıra ters örgü yapılmış. Daha sonra ise düz örgü yapılarak devam edilmiş. Burada renk geçişleri yapılarak bere modeli yapımına devam edilmiş. Bere tamamlanınca küçük araba modeli yapılıp bere üzerine eklenmiş. Birde üzerine ponpon yapılıp bere modeli tamamlanmış.

Tunus işi çocuk bere modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC3Lk1aH99vfuGcGodHo9PIA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. TUNUS İŞİ ARABA SÜSLEMELİ ÇOCUK BERE MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    TUNUS İŞİ ARABA SÜSLEMELİ ÇOCUK BERE MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TUNUS İŞİ ARABA SÜSLEMELİ ÇOCUK BERE MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.