TUNUS İŞİ ARABA SÜSLEMELİ ATKI YAPIMI

Tunus işi ile çocuklara atkı yapımı

Daha önce sizlere tunus işinden yapılmış olan bir çocuk bere modeli yapımı göstermiştim. Bugün ise o bere modelinin takımı olan tunus işi çocuk atkı modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Bu atkı modelinin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Takım olarak yapabileceğiniz atkı ve bere modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Daha çok şiş örgüsü ve tığ işinden yapılmış örnekler göstersem de bugün size tunus işinden yapılmış olan bir takımın atkısını göstermek istiyorum. Dilerseniz buradaki gibi bir takım yapabilirsiniz dilerseniz de tek parça atkı veya bere yapabilirsiniz.

Tunus işi atkı modeli yapımı için yine aynı şekilde ana renk olarak sarı ve beyaz renkte örgü ipleri seçilmiş. Aralarda yol yapımı için siyah renkte örgü ipi kullanılmış. Çocuklara uygun olan orta kalınlıkta örgü ipleri seçerek bu atkıyı yapabilirsiniz. Kız çocuklarına uygun renkler seçip sade bir atkı modeli de yapabilirsiniz. Ya da çiçekler veya hayvan şeklinde örgü modelleri yapıp onlarla süsleyebilirsiniz.

Atkı modeli yapımına uç kısımdan başlanmış. 3 zincir çekilip üzerine ilmekler alınıp ters örgü yapımı ile başlanmış. Atkının uç kısımları V şeklinde yapılmış. Daha sonra düz örgü yapılmış. Bu arada renk geçişleri de yapılarak atkının güzel görünmesi sağlanmış. Atkı modeli tamamlanınca üzerine de araba şeklinde örgü modelleri yapılıp eklenmiş.

Tunus işi çocuk atkı modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC3Lk1aH99vfuGcGodHo9PIA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu