TROPİK HAZ MOTİFİ YAPIMI

Tropik haz battaniye motifi

Bugün sizlere adıyla da görüntüsü ile de dikkat çeken farklı bir battaniye motifi göstermek istiyorum. Çok renkli ve yapımı oldukça zevkli olan bu modele mutlaka göz atmalısınız.

Tropik haz battaniye motifi oldukça renkli bir model. Aslında bildiğimiz tığ işi teknikleri ile yapılan bir model olsa da işleme sırasında yapılan ufak detaylar ile değişik bir görünüm elde edilmiş.

Motif yapılırken kullanılan renklerde modelin bir diğer detayı. Burada tam 6 tane koton ip kullanılmış. Motifin her yapım aşamasında farklı renkler kullanıldığı için ortaya çok güzel bir görüntü çıkıyor. Kullanılan iplerin markası Kartopu bayb naturel. Tığ olarak ise 3,5 mm’lik bir tığ kullanılmış.

Tropik haz motifi yapılırken bir sihirli halka yapılmış ve bunun üzerine modelin yapımına başlanmış. Modelin yapımı sırasında dikkat etmeniz gereken detaylar var. Çünkü yapılan her sırada farklı bir işlem yapılıyor. Model tek bir şekilde ilerlemiyor. Ayrıca her sırada farklı renklere geçiş yapılarak bu detaylar ilerliyor. Buna da dikkat edin.

Tropik haz motifi yuvarlak bir şekilde başlıyor. Bir süre bu şekilde yuvarlak ilerliyor ve çiçek görünümü oluşuyor. Daha sonra son sıralarda yapılan işlemler ile kare bir motif ortaya çıkıyor. Siz yaptığınız bu kare motifler ile yatak örtüsü, battaniye, bebek battaniyesi gibi farklı örgü işleri yapabilirsiniz. Burada sizi en çok zorlayacak olan ise modelin yapım aşamalarını öğrenmek olacaktır.

Tropik haz motifi yapım aşamalarını öğrenmek için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu