TOMURCUK GÜL ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Tığ işi tomurcuk gül örgü modeli yapımı

Farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz yeni modelleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ işinden yapılmış tomurcuk gül örgü modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsü ve tığ işinden yapılmış yeni ve farklı örgü modellerinin yapımlarını sizlere göstermeye devam ediyorum. Sitemizde yer alan örnek modellere göz atarsanız yapmak istediğiniz örgü işine göre yeni bir model belirleyebilirsiniz. Her bir örnek modelin yapım aşaması ve tüm detayları videolar içerisinde açıklandığı için zorlanmadan model yapımını öğrenebilirsiniz.

Tığ işi tomurcuk gül örgü modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılan çok şık bir model. Bu model ile battaniyeler yapabilirsiniz. Lif yapımında bu modeli kullanabilirsiniz. Farklı özellikte örgü ipleri ve renkleri kullanarak modelin görünümünü değiştirebilirsiniz. Burada model yapımı için iki renk örgü ipi kullanılmış. Dilerseniz tek renk ipler ile de bu modeli yapabilirsiniz.

Model yapımı için öncelikle zincir çekilmiş. Üzerine tırabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Burada model yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Tığ işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu örneği yapabilir. Burada örnek bir anlatım yapıldığı için küçük bir model üzerinde örnek anlatım yapılmış. Siz yapmak istediğiniz örgü işine göre zincir ölçünüzü alıp başlayabilirsiniz.

Tomurcuk gül örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip ederek yapabilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu