TOMURCUK BEBEK BATTANİYESİ MODELİ YAPIMI

Tomurcuk bebek battaniyesi

Tığ ile yapılan çok şık bir bebek battaniyesi motifini bugün sizlere göstermek istiyorum. Tomurcuk bebek battaniyesi modeli çok şık ve gösterişli bir model. Bebek hazırlıkları yapanlar kolay ve şık bir battaniye motifi arıyorlarsa bu modele göz atmalılar.TOMURCUK BEBEK BATTANİYESİ MODELİ YAPIMI

Tomurcuk bebek battaniyesi yapımı için bugün sizlere bu motiflerin detaylı yapım aşamasını video olarak sunmak istiyorum. Küçük kare motifler halinde yapılan modeller birleştirilerek renkli ve gösterişli bir battaniye modeli ortaya çıkartılıyor.

Burada yapılan bu motifler ile bebek battaniyesi dışında yatak örtüsü, koltuk örtüsü ve hatta örgü yastık kılıfları da yapılabilir. Model kullanışlı ve şık bir model olduğu için farklı alanlarda kullanılabilir.

Tomurcuk bebek battaniyesi için ana renk olarak beyaz ip kullanılmış. Tomurcuklar için farklı renklerde örgü ipi kullanılmış. Birde tomurcukların yanında orta kısım için yeşil örgü ipleri kullanılmış. Burada kullanılan örgü ipleri Nako Minnoş bebe yünü kullanılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin alışkın olduğu ipe uygun bir tığ kullanabilirsiniz.

Motiflerin yapımı için orta kısımdan başlanmış. Yapılan sihirli halka etrafına trabzanlar yapılmış. Buradan sonra ise model yavaş yavaş kurularak devam edilmiş. Önce yuvarlak bir motif oluşturulmuş. Daha sonra ise kare bir motif haline getirilmiş. Bu şekilde battaniye motifleri hazırlandıktan sonra dilediğiniz gibi birleştirip battaniye haline getirebilirsiniz.

Tomurcuk bebek battaniyesi modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.