TIĞ İŞİ YUVARLAK ROBA MODELİ YAPIMI

Tığ ile yuvarlak roba nasıl yapılır?

Tığ ile yapılan örgü işlerinde yakadan başlama modelleri sıklıkla kullanılıyor. Ama birçok bayan yakadan başlamalı yani robalı modellerin nasıl yapıldığını bilmedikleri için istedikleri gibi bir örgü işini yapamıyorlar. Bugün sizlere tığ ile yuvarlak roba modeli nasıl yapılır bunun detaylı anlatımını video olarak sunmak istiyorum.

Yakadan başlamalı örgü işleri daha çok bebekler için hazırlanan yelek, hırka, ceket, elbise kazak gibi örgü işlerinden sıklıkla kullanılıyor. Ama farklı yakadan başlama modelleri var. Ben sizlere bugün yuvarlak robanın nasıl yapıldığını göstermek istiyorum.

Özellikle bebek yeleklerinde ve elbiselerinde yuvarlak roba modeli sıklıkla kullanılıyor. Ama bayanlar burada hangi yaşa uygun olarak nasıl bir ölçü ile başlayacaklarını bilemedikleri için ve arttırmaları nasıl yapacaklarını bilemedikleri için robaları yapmakta zorlanıyor. Bu nedenle istedikleri örgü işini yapmakta zorlanıyorlar veya yaptıkları örgü işi düzgün durmuyor.

Sizlere bugün tığ ile roba yapımının detaylı anlatımını gösteren çok güzel bir video sunacağım. Suna Hanım her zamanki gibi burada çok güzel bir detaylı bir anlatım vermiş. Artırmaların nasıl yapılacağı, yaşlara uygun sayı belirlemesinin nasıl yapılacağı video içerisinde anlatılmış. Bu videoyu izlediğiniz zaman kolayca yuvarlak bir roba yapım modelini öğrenebilirsiniz. Bunun dışında ilerleyen günlerde sizlere değişik yaka başlama modellerini de göstermeye devam edeceğim.

Yuvarlak roba modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu