TIĞ İŞİ YELEK GÖRÜNÜMLÜ BAYAN BLUZ YAPIMI

Tığ işi kolay yazlık bayan bluz modeli yapımı

Yaz aylarında da örgü işlerini yapmayı ve kullanmayı çok seviyoruz. Bugünde sizlere kısa sürede yapıp yazın rahatlıkla kullanabileceğiniz kolay bir tığ işi bayan bluz modeli yapımı göstermek istiyorum.

Tığ ile yapılan bu bayan bluz modelinin yapımı çok basit. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar aşağıdaki videoyu izleyerek kolayca modelin yapımını çıkartabilir. Model yapılırken sadece zincir çekilip trabzanlar yapılıyor. Yani temel tığ işi teknikleri ile yapılan bir bluz modeli bu.

Burada yapılan bayan bluz modeli yelek görünümü şeklinde yapılmış. Bu yöndende oldukça farklı duruyor. Kendiniz için veya kızınız için birkaç günde hazırlayıp kullanabilceğiniz bir yazlık bluz modeli arıyorsanız mutlaka bu göstereceğim bluzun yapımına göz atmalısınız.

Tığ işi yazlık bluz yapımı için burada Nako markalı Solare ipten 11248 numaralı renk kullanılmış. 38-40 beden için 320 gramlık bir ip yeterli olmaktadır. tığ olarak ise 4 numaralı tığ kullanılmış. Burada bluz modeli tek renk mavi bir ip ile yapılmış. Siz isterseniz bu şekilde tek renk bir ip tercih edebilirsiniz. İsterseniz renk geçişleri olan bir ip kullanabilirsiniz.

Bluz yapımı için etek bölümünden başlanmış. Burada 150 zincir çekilmiş. Bu zincir üzerine küçük kutular yapılmış. Video içerisinde bu bölümün nasıl yapılacağı detaylı bir şekilde anlatıldığı için tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda videoyu takip ederlerse sorun yaşamazlar.

Bu şekilde kafesler yapıldıktan sonra ilerleyen sıralarda yeleğin içerisindeki diğer modellerin yapımına geçilmiş. Bluzun kol kesimi ve diğer detayları da çok güzel bir şekilde anlatılmış. Videoyu izlediğiniz zaman sorun yaşamadan modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi yazlık yelek görünümlü bluz yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu