TIĞ İŞİ YAZLIK BAYAN BLUZ MODELİ YAPIMI

Bayanlar için tığ işi yazlık bluz yapımı

Yaz aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz ve kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz harika bir bluz modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim yazlık bayan bluz modeli birkaç gün gibi kısa bir sürede yapıp önümüzdeki günlerde kullanabileceğiniz harika bir model.

Bugün sizlere yaz aylarında kullanabileceğiniz harika bir örgüden yapılmış bluz modeli göstermek istedim. Yaz aylarında örgü işi kullanmayı sevenler farklı özellikteki yazlık ipleri seçerek değişik örgü işleri yapabilir. Özellikle son zamanlarda ip çeşitliliğinin artması ile birlikte yaz aylarında kullanılabilecek farklı örgü kıyafetlerde tasarlandı.

Sizlere bugün göstermek istediğim örgü yazlık bluz modeli tığ işi ile yapılmış oldukça basit bir model. Sıfır kollu olarak tasarlanmış modelin yapım detayını video içerisinde Suna Hanım anlatırken hem 36 beden için hem de 42 beden için yapılmış olan örnekler üzerinde göstermiş. Bunun yanında bluzu daha farklı bir bedende yapmak isteyenler için ise diğer tüm detayları açıklamış. Video takip edildiği sürece bu bluz modeli kısa sürede yapılabilir.

Hardal renkli bluz yapımı için Diva Naturel Cotton ipten iki yumak kullanılırken tığ olarak da ipe uygun kalınlıkta 4,5 mm tığ seçilmiş. 42 beden için yapılmış olan beyaz bluz için ise kiloyla satılan kalın koton iplerden 3 yumak kullanılmış. Tığ olarak ise yine 4,5 mm’lik bir tığ kullanılmış.

Tığ işi yazlık bluz yapımı öncesinde yapılan örnek bluzların beden ölçüleri ayrıntılı bir şekilde verilmiş. Bluzu yapmak isteyenler videonun en başında ölçü detaylarına ayrıca dikkat etmeliler. Bu sayede ölçü konusunda sorun yaşamadan bu bluzu yapabilirler.

Bluzun yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Tığ işine yeni başlayanlar da videodaki anlatımı takip ederek sorun yaşamadan bu bluzu yapabilir. Bluzun yapımı için öncelikle zincir çekilip üzerine yaka kısmındaki bandın yapımı ile başlanmış. Daha sonra yaka kısmındaki gözenekli kısımlar yapılmış.

Bluzun yaka kısmından sonra beden kısmı yapılmış. Burada da yine detaylı bir anlatım yapılarak model ile ilgili tüm detaylar açıklanmış. Videodaki anlatımı takip etmeniz modeli çıkartmanızda ve bluzu yapmanızda sizin için yeterli olacaktır.

Tığ işi yazlık bluz yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu