TIĞ İŞİ YATAK ÖRTÜSÜ VEYA BATTANİYE MOTİFİ YAPIMI

Yatak örtüsü veya battaniye modeli yapımı

Bugün sizlere çok şık bir motif yapımını göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu yatak örtüsü modeli birçok farklı alanda kullanılabilecek olan bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıda sizlere videolu anlatım olarak vereceğim.

Yatak üzerine örtü olarak hazır örtüler dışında farklı bir örtü arıyorsanız kendiniz örgü işi ile bu yatak örtüsünü yapabilirsiniz. Bugün sizlere göstermek istediğim model çok şık. Bu modele mutlaka göz atmalısınız.

Tığ işi yatak örtüsü modeli yapımı için burada iki farklı renkte bebe yünü kullanılmış. Siz dilerseniz tek renk örgü ipi de kullanabilirsiniz. Kendi zevkinize göre iplerinizi seçerek bu modeli yapabilirsiniz.

Yatak örtüsü modelinin yapımı için burada bir sihirli halka yapılmış ve modelin yapımına başlanmış. Burada model önce yuvarlak şekilde yapılıyor ve daha sonra kare şekline dönüştürülmüş. Video içerisinde modelin nasıl yapılacağı detaylı bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ederek bu modeli yapabilirsiniz.

Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu modeli yapabilirler. Video içerisinde detaylı yapım aşaması verildiği için zorlanmadan bu modeli yapabilirsiniz.

Örgü yatak örtüsü modeli sadece yatak örtüsü olarak yapılabilecek bir model değil. Bunun dışında bebek battaniyesi kırlent, koltuk örtüsü veya diz üzerine örtü yapmak isteyenlerde bu modele göz atabilirler. Size aşağıda vereceğim ilk videoda modelin nasıl yapılacağı gösterilmiş. İkinci videoda ise yapılan modellerin nasıl birleştirileceği gösterilmiş.

Tığ işi yatak örtüsü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g/videos

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu