TIĞ İŞİ YAPRAKLI BOYUNLUK MODELİ

Yapraklı boyunluk modeli

Farklı bir boyunluk modeli arayanlar için bugün güzel bir tığ işi boyunluk modeli göstermek istiyorum. Tığ işi yapraklı boyunluk modeli kısa sürede yapabileceğiniz bir model.

Yapraklı boyunluk modeli tığ ile yapılmış olan güzel bir model. Buradaki örnek modelde renkli bir örgü ipi kullanılmış. Ama istenirse tek renk ipler ilerle de yapılabilir. Angora simli ipler kullanılırsa şık bir boyunluk yapılabilir.

Boyunluğun tamamında düz bir tığ örgüsü yapılmış. Uç kısımlarında ise üç boyutlu bir yaprak modeli yapılmış. Burada video içerisinde boyunluğun yapım aşamaları çok detaylı bir şekilde anlatılmış. Tığ işine yeni başlayanlarda modeli kolaylıkla yapabilirler.

Yapraklı boyunluk modeli yapımı için ince veya kalın örgü ipleri kullanılabilir. Buradaki modelde kalın bir örgü ipi kullanılmış. 3 numara tığ ile boyunluk örülmüş.

Tığ işi yapraklı boyunluk modeli yapımına 15 zincir çekilerek başlanmış. Burada basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Trabzanlar yapılarak boyunluk modeli ilerliyor.

Boyunluk modeli yapımında kullanılan tığ işi tekniği yalancı selanik örgüsü gibi duruyor. Bu sayede boyunluk çok şık durmuş.

Tığ işi yapraklı boyunluk modeli buradaki örnekte olduğu gibi renkli ipler ile yapılırsa kız çocukları da kullanabilir. Çocuklar için çok şık bir boyunluk modeli yapılabilir.

Suna Hanım video içerisinde boyunluğun yapımını çok detaylı bir şekilde anlatılmış. Videoyu takip edip buradaki sayılara dikkat ederek çok güzel bir boyunluk yapılabilir.

Tığ işi yapraklı boyunluk modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9BLm75kHY3jpmsulyAWEHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu