TIĞ İŞİ YAPRAK DESENLİ ETOL ŞAL YAPIMI

Yaprak desenli tığ işi etol şal modeli yapımı

Tığ işinden yapılmış çok güzel bir etol şal modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Yaprak desenli etol şal modeli görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir tasarım olmuş. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şal modelleri için sizlere yeni örnekler bulamaya devam ediyorum. Bugün göstereceğim şal modeli için batik ip kullanılıp günlük kullanıma uygun bir şal modeli yapılmış olsa da bence bu şal modeli krem rengi simli şal ipleri ile de yapılıp gelinlik üzerine yapılabilir. Yine yapılıp çeyizler içerisine koyulabilir. Ayrıca bu şal modelinin enini biraz daha küçültüp atkı olarak da yapabilirsiniz. Bence bu model ile çok güzel mevsimlik kazak ve hırkalarda olacaktır. Bunları da deneyebilirsiniz.

Tığ işi etol şal modeli yapımı için burada Spagetti Yarn Soft Cake ip kullanılmış. Renk geçişleri olan bu ip ile çok şık bir görünüm elde edilmiş. Dilerseniz bu şal modelini tek renk ile de yapabilirsiniz. Tığ olarak ise 3 numara tığ kullanılmış.

Burada yapılan şal modelinin eni 40 cm boy ise 2 metre olarak yapılmış. Şal ölçüsünde silerseniz değişiklikler yapabilirsiniz. Şal modeli yapımı oldukça basit olan bir model. Tığ işine yeni başlayanlar dahi aşağıdaki videolu anlatımları takip ederek yapabilir.

Yaprak desenli etol şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. TIĞ İŞİ YAPRAK DESENLİ ETOL ŞAL YAPIMI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ YAPRAK DESENLİ ETOL ŞAL YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ YAPRAK DESENLİ ETOL ŞAL YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.