TIĞ İŞİ UZUN BAYAN YELEK MODELİ

Tığ işi bayan yelek modeli

Günlük kullanım için kendisine kolay bir yelek modeli arayan bayanlar için güzel bir tığ işi uzun bayan yelek modeli göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamaları video içerisinde verilen bu yelek oldukça şık ve kullanışlı bir model.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar çeyizleri içerisine mutlaka birkaç tane yelek ekliyorlar. Gelinler için yapılan yelekler biraz daha gösterişli olsa da günlük kullanıma uygun olarak hazırlanan yelek modelleri de var. Bugün size göstermek istediğim model her yaştan bayanın günlük yaşamda mutlaka kullanabileceği bir model.

Tığ işi uzun bayan yelek modeli için burada tek renk ipler kullanılmış. Bu şekilde sade renkler ile hoş duran bir yelek modeli.

Buradaki yelek modelinin uzunluğu 80 cm. Tunik şeklinde oluşturulan bir yelek modeli. Burada yapılmış olan siyah uzun yelek modeli 44 bedene uygun olarak yapılmış bir yelek.

Tığ işi uzun bayan yelek modeli yapılırken ön ve arka kısım birlikte işlenmiş. Ayrı ayrı işlenerek sonradan birleştirilmemiş. Sadece yeleğin omuz kısımlarında dikişler yapılmış. Bunun dışında dikiş işlemi yok.

Burada yelek modeli 80 cm yapılarak uzun yapılmış. İsterseniz daha kısa 40 cm’lik yelekler yapabilirsiniz veya istediğiniz uzunlukta yapabilirsiniz.

Tığ işi uzun bayan yelek modeli için istenilen kalınlıkta ve özellikte ip kullanılabilir. İpe uygun olarak da bir tığ seçebilirsiniz. Buradaki yelekte 5 yumak ip kullanılmış.

Tığ işi uzun bayan yelek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=ep9T_cuj4Bg

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCDLUSYiUiKblGMteIQhFZVw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu