TIĞ İŞİ ÜÇGEN KELEBEKLİ ŞAL MODELİ YAPIMI

Kelebekli üçgen şal modeli yapımı

Çok güzel şık bir şal modelini sizlerle paylaşmak istiyorum. Daha önce sizlerle tığ ile yapılan şal modellerini paylaşmıştım. Bugün göstereceğim şal modeli de üçgen şeklinde yapılan ve tığ ile yapılan kolay bir şal modeli.

Tığ ile yapılan bu şal modelinde dökümlü, çok şık ve etnik bir görünüm elde edilmiş. Özellikle mevsim geçişlerinde veya yaz aylarında kullanılabilecek yumuşak bir şal modeli. Ben şalın görüntüsünü çok beğendim ve detaylı yapım aşamasını sizlerle paylaşmak istedim.

Üçgen kelebekli şal modeli yapımı için 4 numara tığ kullanılmış. Burada çok kalın olmayan bir örgü ipi kullanılırsa şal modeli çok şık bir şal olacaktır.

Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu kelebekli şal modeli için bir sihirli halka yapılmış ve etrafına trabzanlar yapılarak modelin kurulumuna başlanmış. Burada kolay bir işleme tekniği kullanılsa da dikkat edilmesi gereken detaylar var.

Çünkü her sırada yapılan işlem ile şal modeli giderek büyüyor ve üçgen bir şekil alıyor. Bunu yapmak için ise video içerisinde sizlere verilen anlatıma dikkat etmelisiniz. Arttırma kısımlarını karıştırdığınız zaman burada olduğu gibi güzel bir şal modeli ortaya çıkmayabilir.

Şal modeli yapılırken tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar ilk başta zorlanabilirler. Ama videodaki anlatıma dikkat ederlerse kısa sürede zorlanmadan detayları öğrenebilirler.

Üçgen kelebekli şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu