TIĞ İŞİ SUPLA MODELİ YAPIMI

Kolay ve gösterişli supla modeli yapımı

Tığ işinden yapılmış olan supla modellerini sık sık sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugünde yine iki renk örgü ipi ile yapılan çok şık bir tığ işi supla modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Bu suplanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Suplalar son zamanlarda oldukça moda olduğu için örgü işinden yapılmış olan farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Bu suplaları çeyizlik olarak yapabileceğiniz gibi yapıp satabilirsiniz. 6 tane supla hazırlayıp güzel bir takım yapabilirsiniz. Sizlere suplalar için her zaman yeni örnekler sunup bunların detaylı yapım aşamalarını göstermeye çalışıyorum.

Tığ işi örgü supla modeli yapımı için mor ve ekru örgü ipleri kullanılmış. Sizde dekorasyonunuza uygun renkte ipler seçebilirsiniz. Supla modeli yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılmış. Tırabzanlar yapılarak ilerleyen bir model bu. Suplanın orta kısmı mor renk ip ile tırabzanlar yapılarak ilerlemiş.

Suplanın kenar kısımlarında üçgenler yapılmış. Burada iç içe geçen üçgenler ile güzle bir model oluşturulmuş. Supla modelinde kullanılan bu örneğin paspas yapımı için nasıl kullanılacağı da anlatılmış. Daha önce tığ işi ile örgü örmeyen ve örgü örmeye yeni başlayanlar dahi bu modeli yapabilir. Videoda çok güzel detaylı bir anlatım yapılmış. Burayı takip etmeniz sizin için yeterli olacaktır.

Tığ işi supla modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCcbLKTWeKIOIhFIFOeeaG6Q

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu