TIĞ İŞİ SUPLA MODELİ YAPIMI

Tığ işi şık ve gösterişli supla modeli yapımı

Tığ işi le yapılmış olan farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yemek masalarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz oldukça şık ve gösterişli bir tığ işi supla modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu supla modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Mutfak dekorasyonunda farklı tasarımları kullanmayı seviyorsanız örgü işinden yapılmış olan supla ve bardak altlığı modellerini deneyebilirsiniz. Ben sizlere her zaman yeni supla ve bardak altlığı modeli buldukça göstermeye çalışıyorum. Bugün göstereceğim örgü supla modeli de görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir tasarım olmuş. Ayrıca yapımı da çok ama çok kolay.

Supla modelinin yapımı için Nako Pırlanta markalı ip kullanılmış. Burada video içerisinde kullanılan ipin renk numarası verilmiş. Bu ipe uygun olarak ise 4 numara tığ kullanılmış. Modelin yapımı için bir sihirli halka yapılıp etrafına tırabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Burada modelin orta kısmında tırabzanlar yardımı ile yuvarlak bir kısım elde edilmiş.

Belirli bir sıra bu şekilde yuvarlak yapıldıktan sonra ise dilimlerin yapımına geçilmiş. Bu dilimler yapılırken yine tırabzanlardan yararlanılmış. Dilimleri arası ise zincir yardımı ile birbirine bağlanmış. En son ise suplanın kenar kısmı yapılarak model tamamlanmış. Yemek masanızda kullanmak için bu suplayı dilediğiniz sayıda yapabilir ve çeyizlerini arasına ekleyebilirsiniz.

Tığ işi supla modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu