TIĞ İŞİ SUPLA MODELİ YAPIMI

Kolay tığ işi supla modeli yapımı

Bugün sizlere yine sofralarınızı renklendirecek mutfak dekorasyonunuza ayrı bir hava katacak olan tığ işi supla modeli yapımı göstermek istiyorum. Yapımı oldukça basit olan bu supla modeli için aşağıda sizlere detaylı yapım aşamasını gösteren bir video sunacağım.

Değişik örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Daha öncede sizlere farklı modellerde yapılmış olan suplalar göstermiştim. Bugünde yine yapımı çok ama çok basit olan bir supla modeli göstermek istedim. Özellikle tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar bu suplayı videodaki anlatımı takip ederek yapabilir.

Çeyizlik supla modeli yapımı için burada Alize Diva markalı ip kullanılmış. Tığ olarak ise 7 numara tığ kullanılmış. Koton ipler kullanılarak da bu suplaları yapabilirsiniz. Önemli olan burada modelin düzgün bir şekilde durması. Bunun içinde uyun ipleri seçmeniz gerekir.

Supla modeli yuvarlak bir şekilde yapılıyor. Burada önce 10 zincir çekilip bir halka yapılmış ve üzerine trabzanlar yapılmış. Modelin aslında tamamında trabzanlar yapılarak ilerleniyor. Sadece dikkat edilmesi gereken detay; her sırada yapılan arttırmalar ile model büyüyerek bir yuvarlak oluşuyor.

Örgü supla modeli içerisinde dilimler oluşturulmuş. Daha sonra bu dilimlerin üzerine de kenar kısmı için küçük kalp şekline benzeyen modeller yapılmış. Yine burası için de detaylı bir anlatım yapılmış. Videoda verilen anlatıma dikkat ettiğiniz sürece kısa sürede bu suplanın yapımını öğrenebilirsiniz.

Tığ işi supla modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu