TIĞ İŞİ SU DAMLASI ŞAL MODELİ YAPIMI

Su damlası tığ işi şal modeli yapımı

Tığ işinden yapılmış olan şal modelleri için sizlere bugün harika bir model göstereceğim. Özellikle tığ işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği su damlası şal modeli görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir model. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.TIĞ İŞİ SU DAMLASI ŞAL MODELİ YAPIMI

Şal modelleri için sizlere bugün tığ işinden yapılmış hem günlük kullanıma uygun olan hem de çeyizler içeresine ekleyebileceğiniz kolay ama bir o kadar da gösterişli bir modelin yapımını göstermek istiyorum. Şiş örgüsü yapmayı bilmeyen veya kısa sürede güzel bir şal modeli yapmak isteyenler mutlaka bu örneğe göz atmalılar.

Tığ işi su damlası şal modeli yapımına ense kısmından başlanmış. Orta kısmından başlanan şal modeli her sırada yapılan arttırma ile giderek büyültülüp üçgen bir şal modeli yapılmış.

Şal modeli yapımı için burada gösterilen örneklerde hem krem rengi simli şal ipi hem de batik ip kullanılmış. Batik ip ile yapılan modelde su damlası modeli kendini fazla göstermemiş ama renkli ve kolay bir şal modeli yapmak isterseniz yine de bu ipleri kullanabilirsiniz.

Şal modeli basit tığ işi tekniklerinden oluşan oldukça basit bir model. Video içerisinde yapımına dair tüm detaylar açıklandığı için zorlanmadan kısa sürede bu modeli yapabilirsiniz.

Su damlası şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.