TIĞ İŞİ SALON VİTRİN TAKIMI DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tığ işi salon takımı dantel modeli yapımı

Bugün sizlere görünce çok beğendiğim sizlerinde beğeneceğini düşündüğüm tığ işi salon vitrin takımı dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu dantel modeli görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir tasarım.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara bugün çok şık bir dantel modeli yapımı göstermek istedim. Bu dantel modelini salonunuzda vitrin içerisinde sehpaların üzerinde ve konsolun üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Runner olarak yapıp kullanabileceğiniz gibi dilerseniz bu model ile masa örtüsü de yapabilirsiniz.

Tığ işi dantel modeli yapımı için burada beyaz 50 numara dantel ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış. İp seçimi konusunda video içerisinde bilgi verilmiş. Burayı takip ederek seçeceğiniz ip numarasını belirleyebilirsiniz.

blank

Dantel modeli motifler halinde yapılıp birleştirilmiş. Yuvarlak bir şekilde başlanan motif bir çiçek şeklinde oluşturuluyor. Motifin orta kısmı yapıldıktan sonra dilimleri yapılıyor. Burada sık iğne tekniği oldukça fazla kullanılmış. Modelin yapımı basit ama biraz uğraştırıcı ama bir süre sonra modeli yapmayı öğrendikçe eliniz alışacak ve daha kolay bir şekilde motifleri yapacaksınız.

Çeyizlik salon takımı danteli için bu şekilde motifler hazırlandıktan sonra bu motiflerin birleştirme işlemi yapılmış. Yine bunun yapımı da detaylı anlatım olarak aşağıdaki videoda açıklanmış. Aşağıda verdiğim videoları takip ederseniz önce motiflerin yapımını öğrenebilir daha sonra da birleştirme işleminin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Tığ işi salon takımı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu