TIĞ İŞİ SALON TAKIMI DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik tığ işi salon ve vitrin takımı danteli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugünde çok güzel bir salon takımı danteli yapımı göstermek istiyorum. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videoda sizlere göstereceğim.

Salon takımlarında süsleme olarak danteller eskisi kadar kullanılmasa da çeyizler içerisine mutlaka bir dantel takımı ekleniyor. Sizde çeyiziniz içerisine şık ve gösterişli bir dantel modeli eklemek istiyorsanız daha öncede sizlere gösterdiğim dantel modellerine göz atarak yeni modellerin yapımını öğrenebilirsiniz.

Bugün sizlere göstermek istediğim çeyizlik salon takımı danteli iğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş olan bir model. İğne oyası yapmayı bilmeyenler tığ işi ile yapılmış olan bu dantel modelini yaparak da harika bir el işi ortaya çıkartabilirler.

Dantel modeli kare bir şekilde yapılıyor. Dilediğiniz büyüklüğü yapmak için istediğiniz kadar motif yaparak bunları birbirlerine ekleyerek harika bir takım yapabilirsiniz. Bu dantel modeli ile salon takımı, vitrin takımı, runner, masa örtüsü, sehpa örtüsü yapabilirsiniz. Ayrıca bu model ile yatak odası danteli de yapılabilir.

Tığ işi dantel modeli için bir sihirli halka yapılıp etrafına trabzanlar yapılmış. Önce yuvarlak bir orta kısım yapıldıktan sonra tek tek dilimler yapılmış. En sonunda ise kenar kısımları işlenerek model tamamlanmış. Bu motifin nasıl birleştirileceği de video içerisinde açıklanmış.

Tığ işi salon takımı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ/featured

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu