TIĞ İŞİ RENKLİ DANTEL MOTİFİ YAPIMI

Tığ işi iki renkli iç içe geçmiş dantel motifi yapımı

Dantel modelleri için bugün sizlere harika bir motif yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi dantel motifi birçok alanda kullanabileceğiniz çok şık bir tasarım. Bu motifin detaylı yapım aşamasının aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizleriniz için hazırlayacağınız dantel işleri için sizlere farklı motifler göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere masa örtüsü, runner, konsol örtüsü gibi farklı dantel modelleri yapabileceğiniz örnek motif göstermek istiyorum. Siz motifin yapımını öğrendikten sonra bu motif yapıp dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

İç içe dantel motifi yapımı için burada Ören Bayan markalı ipten Ağ ipliği kullanılmış. Bu ipler biraz daha kalın bir ip. Bu nedenle ipe uygun olarak da 10 numara tığ kullanılmış. Burada motiflerin yapımı için gri ve sarı renkler kullanılmış. Dilerseniz tek renk dantel ipi ile de bu motifleri yapabilirsiniz.

Dantel motifinde iç içe geçen bir model olduğu için yapımının zor olduğunu düşünebilirsiniz. Ama motifin yapımı çok basit. Video içerisinde de detaylı bir yapım aşaması gösterildiği için dantel motifinin yapımını kısa sürede öğrenip dilediğiniz el işinde kullanabilirsiniz.

Bu hazırlanan motiflerin nasıl birleştirileceği de yine video içerisinde açıklanmış. Bu sayede zorlanmadan motif bileştirmeyi de öğrenebilirsiniz.

Tığ işi dantel motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu