TIĞ İŞİ PARMAKSIZ ELDİVEN YAPIMI

Kolay tığ işi parmaksız eldiven

Bayanlar örgü işlerini yaparken kullanılabilirliğin yanında modaya uygun olan, kıyafetleri ile tamamlayabilecekleri örgü işlerini yapmayı da seviyor. Bugün sizlere göstereceğimiz örgü parmaksız eldiven modeli işte tam da bu şekilde son yıllarda çok moda olan bir örgü işi.

Parmaksız eldiven modelini özellikle genç kızlar kullanmayı oldukça fazla seviyor. Bu eldivenler yapılırken şiş örgüsü ile yapılan modeller olduğu gibi kolay tığ işi teknikleri ile yapılan modellerde bulunmakta. Bugün sizlere video ile detaylı anlatımını göstereceğimiz anlatımlı parmaksız eldiven modeli tığ işi ile yapılan oldukça basit ve güzel bir model.

Tığ işi parmaksız eldiven modeli yapımında tek renk krem rengi bir ip kullanılmış. Krem rengi ip kullanıldığı için model daha güzel durmuş. İsterseniz koyu renk ip ile de yapabilirsiniz. Ama koyu renk ipler modeli göstermez. İp çeşidi olarak da angora ip kullanılmış. Bu sayede eldiven ellerinizi sıcak tutacaktır. Tığ olarak ise 2,5 numara tığ kullanılmış.

Parmaksız eldiven modelini yaparken bileğinizin genişliğine göre zincir çekip başlanıyor. Burada 45 zincir çekilmiş. Siz bu sayıyı da dikkate alabilirsiniz.

Tığ işi parmaksız eldiven yapılırken önce bilek kısmına trabzanlar ile lastik yapılmış. Daha sonra modelin yapımına geçilmiş.

Tığ işi parmaksız eldiven yapımı için aşağıdaki videoyu dikkatli bir şekilde izleyebilirsiniz. Modelin yapımı çok güzel ve detaylı bir şekilde anlatılmış.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu